wlasnosc
      

Biuro Detektywistyczne Michał Jarzyński arrow Zniewolona przyroda
   

19.07.2019.
Zniewolona przyroda
Największym zagrożeniem dla przyrody jest człowiek. 

         W sierpniu 2006 roku, nad rzeką Sokołówką w Łodzi przy ulicy Teresy, na miejscu jednego z dawnych stawów Kordeckiego powstał zbiornik wodny- Staw Teresy. Zanim powstał miejsce po wyschniętym stawie Kordeckiego, zarósł wielo drzewostanowy  zagajnik (brzozy, olchy, dęby, klony). Żyły w nim bażanty i inne ptaki. Drzewa wykarczowano. Na obrzeżach stawu nasadzono około 30 sztuk drzew,  które dla ich stabilności przypięto stalowymi linkami umocowanymi do żelaznych rurek wbitych w ziemię. Na kamieniu odsłonięto tablice upamiętniającą to wydarzenie. 

    
Podcinamy własne korzenie

Po trzech latach od tego wydarzenia, drzewa stoją do chwili obecnej, z coraz bardziej zaciskającymi się na ich obwodach, napiętymi jak struny, stalowymi linkami. Obok przechodzą ludzie z osiedla po zakupy do pobliskiego supermarketu, matki spacerują z małymi dziećmi, właściciele psów wyprowadzają swoje czworonogi, wędkarze łowią ryby. Nikomu to nie przeszkadza. Zobacz fotoreportaż: google.pl (cywilizowana i dzika przyroda). 

Gdzie są urzędnicy??  

Milczą i nic nie robią. Informacja e-mailowa przesłana w tej sprawie Prezydentowi Łodzi z prośbą o interwencję pozostała bez odpowiedzi i reakcji ze strony podległych urzędników odpowiedzialnych za ochronę i utrzymanie zieleni. Drzewa stoją tak jak stały trzy lata temu, przepasane stalowymi linkami. Urzędnikom też ten stan rzeczy nie przeszkadza. 


Zobacz fotoreportaże >>>

Przyroda broni się sama, lecz nie zawsze

W przyrodzie jest wiele przykładów na to, iż przed zagładą broni się sama. Zobacz: dziennikarstwo obywatelskie onet.pl- fotoreportaż pt. "Ciekawe zjawiska dendrologiczne". Musimy mieć świadomośc tego, iż wilkowi złapanemu w sidła kłusownika, jeśli nie pomoże człowiek on zginie. Taki sam los może spotkac związane stalowymi linkami drzewa. 

Opamiętajmy się!!!

Rośliny są fundamentalną częścią życia na ziemi, bez nich nie mogłyby istniec inne formy życia, w tym człowiek. Dostarczają nam tlen, pożywienie, włókno, drewno, papier, paliwa, leki, barwniki, żywice eteyczne, kauczuk. Rośliny wiążą dwutlenek węgla (gaz cieplarniany).  

 

 

PS. w dniu 22.12.2009r. Dyrektor Wydziału  Ochrony  Środowiska i Rolnictwa UM w Łodzi zwrócił się z prośbą o podanie dokładnej lokalizacji zagrożonych drzewek.

Pomimo niezwłocznego przekazania dokładnej lokalizacji, zagrożonych drzewek, Dyrektorowi Wydziału Ochrony Środowiska UM w Łodzi do dnia 12.07.2010r., nie usunięto złych skutków ludzkiej bezmyślności 

cdn. 

 

 

 Michał Jarzyński 


Komentarze

You must javascript enabled to use this form

polecam stronę internetową poświęconą przyrodzie: http://opolczykpl.wordpress.com/

Napisał detektywjarzynski, dzień 10/28/2012 o 02:39

 1 
Strona 1 z 1 ( 1 Komentarze )

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright © Biuro Detektywistyczne Aleksander Michal Jarzynski>

 Design by
PanMedia Wszelkie prawa zastrzeżone
Statystyka generowana przez PanMedia